Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

06.12.2019 Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Wadowicach

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie przeciwko Adrianowi K., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża i spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonego w postaci otarć skóry, wybroczyn, naruszających czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni trwający, a czynu tego oskarżony dopuścił się warunkach powrotu do przestępstwa, tj., o przestępstwo z art. 280§2 kk i art. 157§2 kk w zw. z art. 11§2 kk w zw. z art. 64§2 kk.

W dniu 17 lipca 2019roku Adrian K. samowolnie oddalił się z oddziału Wojewódzkiego Szpitala w Andrychowie, gdzie przebywał na leczeniu i udał się do domu swojego dziadka. Podczas wizyty spożywał z nim alkohol. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny, Adrian K., zabrał ze stołu w kuchni nóż, który schował do kieszeni spodni, potem zadzwonił po taksówkę. Już wówczas zaplanował, że napadnie na taksówkarza w celu uzyskania pieniędzy. Wyszedł z domu dziadka i oczekiwał na przyjazd taksówki przy drodze. Gdy nadjechała taksówka, zajął miejsce obok kierowcy. W trackie jazdy zaczął on dusić rękoma za szyję i szarpać kierującego taksówką, wypowiadał też do niego groźby pozbawienia życia i żądał wydania pieniędzy. Adriann K., zabrał z taksówki portfel kierowcy z pieniędzmi w kwocie 260 zł. Wskutek zadanych ciosów kierowca doznał, obrażeń ciała w postaci; krwawych wybroczyn, otarć twarzy i innych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się w do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia zbieżne z zebranym materiałem dowodowym w tej sprawie.

Adrian K. był karany Sądownie, za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3.

Aktualności