Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

07.10.2019 Akt oskarżenia w sprawie wewnątrz wspólnotowego przewozu substancji psychotropowych.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi M. o usiłowanie dokonania tzw. wewnątrz wspólnotowego przewozu substancji psychotropowych w znacznej ilości z terytorium Polski do Austrii, tj. o przestępstwo z art. 13§1 kk w zw. z art. 55 ustęp 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak ustalono Paweł M. otrzymał od nieustalonej osoby substancje psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości ponad 500 gram netto. Amfetamina miała postać jasnożółtego częściowo zrolowanego proszku i znajdowała się w dwóch workach foliowych, które owinięte były srebrną taśmą. Substancję tę Paweł M. zamierzał przewieść do Wiednia. W tym celu, telefonicznie zamówił w firmie przewozowej transport samochodowy.Gdy  zbliżał się do samochodu firmy przewozowej został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Z zasięgniętej w toku postępowania opinii wynika, iż zabezpieczona u Pawła M., amfetamina jest wystarczająca do wytworzenia od 1800 do ponad 3600 dawek efektywnych do odurzenia przeciętnej, nieuzależnionej, dorosłej osoby.

Paweł M. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, przyznał się jedynie do posiadania dwóch pakunków i odmówił składania wyjaśnień.

Był on już karany Sądownie. Za ten czyn grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Aktualności